Podlahové zásuvky Vás zbaví nadbytečných kabelů

Podlahové zásuvky do venkovního prostředí

Designové podlahové zásuvky do venkovního prostředí - exteriéru

Proč naše podlahové zásuvky?

  • Designové provedení
  • Kvalitní zpracování, vodotěsné krytí až IP67
  • Variabilní řešení pro elektrické, datové i televizní rozvody zároveň
  • Možnost dalších typů zásuvek a konektorů
    – např.VGA, HDMI, XLR, audio atd..
  • Řešení do každého prostoru
  • Jednoduchá údržba

 

Možná vás tato možnost ani nenapadla, protože jste se domnívali, že podlahová elektrická zásuvka je záležitostí interiéru. Pravdou ovšem je, že dokáže stejně účinně pomoci venku i uvnitř, a podle toho pak mluvíme o interiérových či venkovních (exteriérových) podlahových zásuvkách.

Hlavním úkolem každé podlahové zásuvky je dovést elektřinu na místo, kde ji právě potřebujete.
Je jedno, jestli jde o pracovní stůl uprostřed obývacího pokoje, lehátko na terase či lavičku v altánu nebo vzadu na zahradě.

Zahradní zapuštěná zásuvka STAKOHOME-7702-EVenkovní podlahové zásuvky se nejčastěji instalují pod trávník nebo pod povrch dlažby, zdvojené dřevěné rošty, Vám pomohou nejen s hladkým provozem sekačky, ale též s použitím jakéhokoliv zahradního či jiného nářadí, jež vyžaduje připojení ke zdroji. V případě potřeby není problém umístit podlahovou zásuvku do bezprostřední blízkosti vjezdu, protože jí nijak neublíží hmotnost přejíždějícího auta.

Jestli na zahradě nebo terase rádi grilujete, v některých případech potřebujete mít na vhodném místě připravenou zásuvku. U bazénu je vhodné mít připravenou podzemní zásuvku pro různá zařízení, atrakce, čističe apod. V zimě je zase venkovní elektrická zásuvka nepostradatelná při instalaci vánoční světelné dekorace.

Mezi přednosti venkovních podlahových zásuvek patří kromě stoprocentní bezpečnosti, kvalitního zpracování a designu také jejich variabilita, která přináší řešení do každého prostoru. Záleží jen na vašem přání, a klidně může být i nestandardní. Podzemní zásuvky v exteriéru mohou být datové, televizní nebo reproduktorové. Vedle klasických 230V mohou přivádět i 400 V.

Venkovní podlahová zásuvka STAKOHOME-7602-AKam umístit podlahové venkovní zásuvky?

Podlahové venkovní zásuvky se vyrábějí v několika variantách pro různé využití. První řadou, tou nejprodávanější, jsou zásuvky zapuštěné do země, které jsou vhodné pro umístění okolo rodinných domů, na terasy, zahrady, do garáží, administračních budov, parkovacích domů a podobně. Jejich výhodou je jednoduchá instalace, manipulace se zásuvkou a přístup do zásuvek. Tyto zásuvky je možné pořídit ve dvou verzích (vhodné dle použití konkrétní zásuvky). První verze je převážně vhodná pro soukromé použití a odšroubování víka probíhá pomocí speciálního klíče navrženého pro snadné otevření zásuvky. Druhou verzí jsou zásuvky, které jsou uzamykatelné bezpečnostním klíčem a do zásuvky se tak nedostane nepovolaná osoba. Tudíž tyto typy zásuvek jsou vhodné spíše pro veřejné prostory jakou jsou parkovací domy, veřejné garáže, administrační budovy, obchodní centra, veřejné parky či zahrady a další…

Venkovní pístová, vysouvací zásuvka STAKOHOME-SV-008Druhou variantou venkovních podlahových zásuvek jsou takzvané výsuvné zásuvky. Jedná se o zásuvky, které jsou zapuštěny do země pomocí zásuvkového boxu. K tomu, aby jste se dostali k zásuvce je nutné zásuvku odemknout a vytáhnout ze země a tím vytvoříte jakýsi sloupek, na kterém jsou zásuvky dle požadavku zákazníka. Tyto verze Venkovní energetický sloupek STAKOHOME-ES-2RVenkovní energetický sloupek STAKOHOME-ES-2Rpodlahových venkovních zásuvek jsou vhodné zejména pro venkovní veřejné prostory jako jsou například náměstí, ulice, parkovací domy, skladiště a podobně…

Další variantou venkovních zásuvek jsou energetické sloupky. Jsou to zásuvky na sloupku a již nejsou nijak skryté. Jejich použití je variabilní a mohou být v parkovacích domech (například pro dobíjení elektromobilů), na terasy (díky jejich malé velikosti) nebo na odlehlém místě zahrady a mnoho dalších aplikací.

Z výše uvedených variant vznikla samostatná sekce podlahových zásuvek použitelných pro průmysl, kde se jedná o zásuvky CEE 400V v mnoha variantách se zámečkem, odklopným víkem nebo vysouvací. Tyto zásuvky jsou určené spíše pro výrobní haly, továrny a další.

Většina venkovních zápustných zásuvek do země je dimenzovana na přejezd autem.

Venkovní podlahová zásuvka STAKOHOME-7602-A

Jaké krytí Mají podlahové zásuvky?

S našimi podlahovými zásuvkami do venkovního prostředí se nemusíte ničeho bát. Všechny zásuvky jsou vyráběny pro venkovní prostředí a disponují krytím až IP67.

K některým zápustným zásuvkám do země se vyrábí přídavný nástavec do zásuvky, díky kterému můžete zásuvku využívat celoročně. Venkovní zápustná podlahová zásuvka STAKOHOME-7601-A

 

 

Instalace a montáž podlahových zásuvek

Podlahové zásuvky do venkovního prostředí je nutné v zemi řádně ukotvit, aby se zásuvka například nevyklonila. V případě montáže zásuvek na terasu nebo do pevné podlahy je nutné instalaci zásuvky řešit ještě před položením podlahové krytiny a před vylitím betonového základu (dle konkrétního projektu). Instalace je velmi jednoduchá a provádí se v závislosti na skladbě podlahy a na vybrané podlahové zásuvce. Zásuvky se se například betonují nebo kotví (záleží na konkrétní instalaci).

 

Dodáváme i podlahové zásuvky do interiéru

Nezabýváme se pouze podlahovými zásuvkami pro venkovní použití, ale naleznete v naší nabídce i designové podlahové zásuvky do interiéru, které jsou vhodné do bytů, rodinných domů, rezidenčních vil, kancelářských prostor, prezentačních místností, obchodních center a podobně. Vnitřní podlahové zásuvky jsou zabudované v podlaze a můžete vybírat z mnoha designových řad dle požadavku zákazníka a použití.

Stakohome designové interiérové podlahové zásuvky

další exkluzivní designové produkty

Designové luxusní radiátory Cinier Designové umělecké LED osvětlení - CinierNeviditelné reproduktory - Stealth AcousticsDomácí inteligentní automatizace KNX - BES-KNXElegantní řešení pro datový bytový rozvaděč - Stakohome